Plán akcí

VÝLET – Národní technické muzeum

12. srpna | 

Děti v rámci dopoledního programu navštíví Národní technické muzeum, kam sice budou cestovat tramvají, ale naším cílem budou LETADLA. Navštívíme halu s dopravními prostředky a dětí zjistí, co vše létá, a jak toho člověk docílil. Sraz dětí ve skupinkách do 8.15 hod., baťůžek s pitím s sebou. Návrat na oběd.
Plakát ke stažení: zde

VÝLET – Muzeum Karla Zemana

22. července | 

Děti v rámci dopoledného programu navštíví Muzeum Karla Zemana, kam budou cestovat tramvají. Vydají se na dobrodružnou cestu nejen na Měsíc, ale i zpět do dávných časů, snad až do pravěku. Sraz dětí ve skupinkách do 8.30 hod., baťůžek s pitím s sebou. Návrat na oběd.
Plakát ke stažení: zde

VÝLET – Mořský svět na Výstavišti

15. července | 

Děti odjíždí tramvají na Výstaviště, kde navštíví Mořský svět plný podmořských živočichů, a také nezapomenou navštívit dětské hřiště. Sraz dětí ve skupinkách do 8.00 hod., baťůžek s pitím s sebou a vhodné sportovní oblečení dle počasí. Návrat na oběd.
Plakát ke stažení: zde

DOBRODRUŽSTVÍ S DOPRAVNÍMI PROSTŘEDKY – letní program

06. července | 

V průběhu letních prázdnin budou děti v dětských skupinách prožívat dobrodružství na cestách v dopravních prostředcích. Stejně jako v pohádkách, kde vlaky, auta, letadla, ponorky, lodě, rakety či balóny hrdiny přepravovaly za vysněnými cíli, tak i naše děti s nimi prožijí perné, napínavé nebo vtipné chvilky. Mnohdy to bude chtít hodně důvtipu, odvahy a píle, a to vše duchu zábavy a hry. Chybět nebudou výlety, tematické návštěvy zajímavých míst a především návštěva koupaliště v Podolí a ve Žlutých lázních.
Plakát ke stažení: zde

HUDEBNÍ POŘAD Lenky Hamajdové – MUZIKANTI Z ČESKÉ ZEMĚ

01. července | 

Za dětmi přijede Lenka Hamajdová s hudebním pořadem Muzikanti z české země. Děti se projdou naší republikou. Zpívá se společně o českých horách, řekách, rybnících, vesnicích i městech, napodobují se zvuky jednotlivých hudebních nástrojů a malovaní muzikanti – houslista, basista, trumpetista, flétnista, kytarista, klavírista a bubeník představí dětem jednotlivé kraje naší vlasti.
Plakát ke stažení: zde

VÝLET – Pražská ZOO v Troji

25. června | 

Děti odjíždí na dopolední výlet do Pražské ZOO v Troji. Projdeme část spodního areálu ZOO a výlet ukončíme na dětských atrakcích. S sebou baťůžek s pitím a náhradní rouškou. Oblečení dle aktuálního počasí. Příchod do skupin v 7.45 hod., odjíždíme smluvním autobusem. Návrat na oběd.
Plakát ke stažení: zde

Pasování školkových dětí

22. června | 

Během dopoledne se rozloučíme s dětmi, které ze skupin odcházejí do mateřských školek. Budou povýšeni do stavu "školčáků". Pasování bude spojeno s velkou oslavou.
Plakát ke stažení: zde

VÝLET – Dendrologická zahrada Průhonice

16. června | 

Děti odjíždí na dopolední výlet do Průhonic, kde se projdou v dendrologické zahradě, pozorovat budou květiny, ale i přítomný hmyz, ryby a ptactvo. Výlet ukončíme dováděním na místním dětském hřišti. S sebou baťůžek s pitím a náhradní rouškou. Oblečení dle aktuálního počasí. Příchod do skupin v 7. 45 hod., odjíždíme smluvním autobusem, návrat na oběd.
Plakát ke stažení: zde

Divadlo Krasohled - Tři přání

04. června | 

Herci z divadla Krasohled přivezou loutkovou pohádku "Tři přání", zda je splní rybář, jeho žena nebo zlatá rybka, to se ještě uvidí. Představení proběhne v rámci dopoledního programu v dětských skupinách.  
Plakát ke stažení: zde

VÝLET – minizoo Milíčovský háj

02. června | 

Děti odjíždí na dopolední výlet do Milíčovského háje, kde v minizoo uvidí domácí zvířata, projdou se lesem k rybníku a pohrají si na dětském hřišti. S sebou baťůžek s pitím a náhradní rouškou. Oblečení dle aktuálního počasí. Příchod do skupin v 8.15 hod., po svačině odjíždíme smluvním autobusem.
Plakát ke stažení: zde

VÝLET – Zážitkový park ZEMĚRÁJ

28. května | 

Děti vyrazí na celodenní výlet do Jižních Čech, kde navštíví Zážitkový park ZEMĚRÁJ. Pojedeme smluvním autobusem v 8.15 hod. z ulice Charvátova. Do skupin je příchod dětí stanoven na 7.30 hod. Navštívíme středověkou vesnici i dětskou herní vesničku, projdeme si stezku naboso i dřevěné bludiště a zažijeme ještě spoustu dalších věcí. Oběd si dáme v místní restauraci a prospíme se v autobuse. Návrat do skupin do 15.00 hod.
Plakát ke stažení: zde

VÝLET - Vestecký rybník

21. května | 

S dětmi navštívíme vycházkový okruh (necelý kilometr) okolo Vesteckého rybníka. Svačinku si dáme formou pikniku. Zadovádíme si na dětském hřišti, které je umístěné v lesíku a jsou zde připraveny oblíbené trampolíny, přírodní prolézačky, skluzavky a také zábavná zvonkohra. Děti budou mít příležitost nakrmit místní ryby.
Plakát ke stažení: zde

HUDEBNÍ POŘAD Lenky Hamajdové – Mamince k svátku

18. května | 

Za dětmi přijede Lenka Hamajdová s hudebním pořadem, který bude plný písniček i povídání, tentokrát o maminkách.
Plakát ke stažení: zde

MINIZOO MILÍČOVSKÝ DVŮR

17. března | 

Děti ze Zvonku a Klíčku pojedou do Milíčovského dvora, kde uvidí domácí zvířátka. Nebude chybět procházka lesem a k rybníčku s kačenkami. Děti si pohrají na dětském hřišti. Odjíždíme smluvním autobusem již v 8.30 hod. Doporučujeme vhodné oblečení na ven dle aktuálního počasí a baťůžek s pitím.
Plakát ke stažení: zde

TOULCŮV DVŮR – „Hebká ouška, měkké tlapky“

06. března | 

Děti ze Zvonku a Klíčku pojedou do Toulcova dvora, kde pro ně bude připraven 90 minut dlouhý program „Hebká ouška, měkké tlapky“, během kterého budou děti rozvíjet svoji empatii díky pozitivnímu působení zooterapie. Příchod dětí do skupin je nezbytný do 7.45 hod. Odjíždíme smluvním autobusem z ulice Národní v 8.15 hod. S sebou vlastní baťůžek s pitím.
Plakát ke stažení: zde

HUDEBNÍ POŘAD – Kalendář aneb čtvero ročních období

03. března | 

Za dětmi přijede Lenka Hamajdová s hudebním pořadem, který bude plný písniček a pranostik provázející různá roční období. Zpívat se bude především o zvířátkách a mláďátkách na jaře, květinách v létě, ovoci a zelenině na podzim a o sněhu a Vánocích v zimě.
Plakát ke stažení: zde

FUN PARK ŽIRAFA

25. února | 

Děti navštíví dětský zábavní park Funpark Žirafa v Čestlicích. Tentokrát se budeme soustředit na vše, co jezdí – autíčka, vláčky, motokáry apod. Příchod do skupin je nezbytný do 7.45 hod. S dětmi odcházíme na seřadiště a v 8.15 hod. odjíždíme smluvním autobusem. Svačit budou děti v parku. S sebou dětem dejte baťůžky s pitím a doporučujeme dlouhý rukáv a nohavice proti spálení na skluzavkách. Návrat předpokládáme do 12.00 hod.
Plakát ke stažení: zde

Království železnic

20. února | 

Navštívíme Království železnic na Smíchově. Děti dopoledne nahlédnou do modelové krajiny naší republiky, kde jezdí 80 vlakových souprav, ale i automobily, tramvaje, lanovky a metro. Vyzkouší si simulátory dopravních prostředků a uvidí i jedinečný model Prahy.
Plakát ke stažení: zde

KARNEVAL

13. února | 

V rámci masopustních tradic se bude v dětských skupinách konat KARNEVAL. Již od rána se to ve skupinkách bude hemžit prapodivnými bytostmi, které budou během dne tančit a dovádět. Nakonec vyrazí na průvod do útrob Škodova paláce, kde si možná vyslouží nějakou tu výslužku.
Plakát ke stažení: zde

„PŘÍHODY PSÍKA KUBÍKA“

06. února | 

Za dětmi z obou skupin přijede Kristina Skalická s divadlem Krasohled, která přiveze pohádku o velkých dobrodružstvích jednoho malého psíka na cestách. To vše s živou hudbou na harmoniku a flétnu. Na pohádce přivítáme i děti z blízkých dětských skupin.  
Plakát ke stažení: zde

MAMI, UŽ TAM BUDEM – Divadlo Minor

09. ledna | 

Děti navštíví dopolední dětské představení v divadle Minor  - Převeze maminka děti svými pohádkami o patníku, stěračích a volantu, aby vydrželi cestu až do cíle? Mami, už tam budem? Možná nejčastější otázka, která nepochybně padne, jakmile připoutáte dítko do autosedačky, zavřete dveře a nastartujete….
Plakát ke stažení: zde