Archiv 2019 | Dětské skupiny

Archiv 2019

Společné vánoční setkání

17. prosince | 

Zveme všechny rodiče, sourozence i prarodiče na vánoční setkání s dětmi z dětských skupin Zvonek a Klíček. Připravili jsme pro Vás společný hodinový program od 15.30 hod., kde bude nadělovat i Ježíšek.
Plakát ke stažení: zde

HUDEBNÍ POHÁDKA – Vánoce přicházejí

16. prosince | 

Za dětmi přijede Lenka Hamajdová s vánočním překvapením a nebude nic lepšího než další pohádkový příběh s názvem „Vánoce přicházejí“. Společně budeme zpívat, hrát a tančit.
Plakát ke stažení: zde

MIKULÁŠ

05. prosince | 

Za dětmi do skupin přijde dopoledne Mikuláš společně s Andělem a Čertíkem. Děti jim předvedou, co se naučily. Mikuláš přiveze zábavu, soutěže a hlavně nadílku pro všechny hodné děti.
Plakát ke stažení: zde

MIMINO – Divadlo Minor

28. listopadu | 

Děti navštíví dopolední dětské představení v divadle Minor  - Víte, jak se cítí mimino po narození? Pořád jen spí nebo pláče, pije mléko, sem tam se pokaká a pořád se o něj někdo musí starat. Aha. A kromě toho všeho je neodolatelné! A právě na to přišli naši tři výtečníci, oživlé hračky – panenka, medvěd Tedy a robot, kterým mimino přistálo v pokoji.
Plakát ke stažení: zde

HUDEBNÍ POHÁDKA – Jak se malíř Barvička učil zpívat

19. listopadu | 

Za dětmi přijede Lenka Hamajdová s dalším pohádkovým příběhem, tentokrát o malíři Barvičkovi, který se naučí zpívat. Přiveze také hudební nástroji klasické, ale i nestandardní. Společně budeme zpívat, hrát a tančit.
Plakát ke stažení: zde

HOP ARENA

12. listopadu | 

Děti ze Zvonku i z Klíčku pojedou najatým autobusem do hop arény v Čestlicích u Prahy. Svět trampolín již dobře znají a chovají se zde, jako profíci. Děti se nasvačí ještě ve skupince a druhou svačinu dostanou v hop aréně. S sebou batůžek s vlastním pitím. Z důvodu pozdějšího návratu budou děti obědvat mezi 12.30 - 13.00 hod.  
Plakát ke stažení: zde

FUN PARK ŽIRAFA

07. listopadu | 

Děti navštíví dětský zábavní park Funpark Žirafa v Čestlicích, který nabízí kolotoče, skákání, skluzavky, bludiště či překážkové dráhy. Příchod do skupin je nezbytný do 7.45 hod. S dětmi odcházíme na seřadiště a v 8.15 hod. odjíždíme najatým autobusem. Svačit budou děti v parku. S sebou dětem dejte baťůžky s pitím. Návrat předpokládáme do 12.15 hod., oběd proto bude zpožděný a vyzvedávání dětí doporučujeme kolem 12.30 hod.
Plakát ke stažení: zde

HOP ARENA

22. října | 

Děti ze Zvonku i Klíčku pojedou autobusem do obchodní zóny v Čestlicích u Prahy, kde navštíví areál plný trampolín. Bohatý sortiment trampolín nabízí zábavu pro všechny věkové kategorie dětí i dospělých. Děti budou mít zajištěnou svačinu přímo v areálu a s sebou budou mít batůžek s vlastním pitím. Z důvodu pozdějšího návratu budou děti obědvat mezi 12.30 - 13.00 hod.  
Plakát ke stažení: zde

HUDEBNÍ POHÁDKA – O malé čarodějnici Malče

15. října | 

Za dětmi přijede Lenka Hamajdová a spolu s ní si děti zazpívají při hudební pohádce O malé čarodějnici Malče. Děti vytvoří hudební doprovod a nebude chybět malý taneček.
Plakát ke stažení: zde

„MALENKA“

11. října | 

Za dětmi z obou skupin přijede Kristina Skalická z divadla Krasohled, která přiveze pohádku o malé holčičce narozené z květinky. Na pohádce přivítáme i děti z blízkých dětských skupin.  
Plakát ke stažení: zde

„Výstava 50 let se Čtyřlístkem“

28. srpna | 

V Muzeu hlavního města Prahy se děti rozloučí s letošními letními prázdninami. Uzavřou tak cestu časem a ještě jednou se s Čtyřlístkem, díky stroji času, podívají do minulosti. Příchod do skupin do 8.30 hodin. Dětem dejte baťůžek s pitím a pláštěnkou.  
Plakát ke stažení: zde

IQ PORT II - Energie a ekologie

21. srpna | 

Navštívíme podruhé plovoucí zábavní expozici na Náplavce, kde tentokrát zavítáme do oblasti Energie a ekologie, Otických klamů, Anatomie člověka a Záhad světa. Příchod do skupin do 8.30 hodin. Dětem dejte baťůžek s pitím a pláštěnkou.  
Plakát ke stažení: zde

Cukrář Michal – Je libo zmrzlinu nebo koktejl?

19. srpna | 

V pondělí k nám zavítá cukrář Michal. Společně s ním vytvoříme z čerstvého ovoce studenou pochoutku a také osvěžující koktejl, to vše za pomoci nejmodernější techniky a energie.
Plakát ke stažení: zde

IQ PORT I - Vesmír

14. srpna | 

Navštívíme plovoucí zábavní expozici na Náplavce. Zajímat nás bude Kosmos, Vodní svět a Geologie. Příchod do skupin do 8.30 hodin. Dětem dejte baťůžek s pitím a pláštěnkou. 
Plakát ke stažení: zde

Malá technická univerzita – STAVITEL VĚŽÍ

09. srpna | 

V pátek nás navštíví lektor z Malé technické univerzity, který nám odhalí pohled na stavbu věží po technické stránce. Nebude chybět skutečná stavba malých techniků. Program proběhne v dopoledním bloku.  
Plakát ke stažení: zde

Národní technické muzeum

07. srpna | 

V čase technických vynálezů navštívíme Národní technické muzeum, kde nás bude zajímat Dopravní hala plná aut, letadel, kol, motocyklů a železniční techniky. Naší pozornosti neujdou ani strojky a stroje pro domácnost, které časem zažily velký vývojový posun. Příchod do skupin do 8.30 hod. a batůžek s pitím s sebou. 
Plakát ke stažení: zde

Zemědělské muzeum

31. července | 

Zažijeme zemědělství od neolitu po současnost. Příchod do skupin do 8.30 hod. a batůžek s pitím s sebou. 
Plakát ke stažení: zde

DINOPARK Harfa Praha

11. července | 

Od prvních organizmů jsme se dostali do doby velikánů, kteří kráčeli po naší Zemi. Dětem se v tomto týdnu snad podaří vychovat vlastní malé dinosaury z vajec, ale především také společně navštíví království dinosaurů v Dinoparku Harfa, kde nebude chybět ani hra na paleontology. Příchod do skupiny je nezbytný do 8.00 hod., sebou batůžek s vlastním pitím.
Plakát ke stažení: zde

CESTUJEME ČASEM – letní program

01. července | 

V průběhu letních prázdnin budou děti v dětských skupinách cestovat časem. Od Velkého třesku, přes první organismy, dinosaury, pralidi, první zámořské objevy, vynálezy, kosmickou éru, moderní dobu až do období současných technologií se přenesou díky svému důvtipu, odvaze a píli, a to vše duchu zábavy a hry. Chybět nebudou výlety, tematické návštěvy zajímavých míst a především návštěva koupaliště v Podolí.
Plakát ke stažení: zde

PAPILONIA - dům motýlů

27. června | 

Děti v těchto dnech chovají housenky, ze kterých se do konce prázdnin vylíhnou babočky bodlákové. A aby toho nebylo málo, půjdou se všichni společně podívat do domu motýlů, kde vše uvidí ve velkém.
Plakát ke stažení: zde

FUN PARK ŽIRAFA

19. června | 

Všechny děti navštíví dětský park Žirafa v Čestlicích plný kolotočů, skákání, skluzavek a překážkových drah. Vyrážíme již v 8.15 hod. vlastní autobusovou dopravou. Návrat předpokládáme v 12.30 hod., oběd proto bude zpožděný a vyzvedávání dětí doporučujeme těsně před 13.00 hod.
Plakát ke stažení: zde

O KOBLÍŽKOVI – divadelní představení

13. června | 

Na pozvání dětí z dětské skupiny Ministerstva průmyslu a obchodu navštívíme jejich herní prostory, kam zavítá i divadelní soubor Ludmily Frištenské. Pohádka O Koblížkovi, který utekl z domova bude plná napětí a konec o to překvapivější.
Plakát ke stažení: zde

CUKRÁŘ MICHAL – tvoříme marcipánovou louku

11. června | 

Dopoledne za námi přijde cukrář Michal a přinese marcipán všech barev. Společně pak vytvoříme jarní louku plnou trávy, květin a hmyzu. Zapojíme prstíky a také naši fantazii.
Plakát ke stažení: zde

HOP ARÉNA

06. června | 

Celé dopoledne stráví děti a tety v zábavním centru skákání v Čestlicích, kam pojedeme vlastní dopravou (autobusem). Děti budou mít volnou zábavu, v rámci které budou posilovat nejen přátelství, ale i svá těla. Celá řada atrakcí cílí na stabilitu těla a schopnost udržet rovnováhu, tj. rozvoj hrubé motoriky. Příchod dětí do 8.30 hod. návrat okolo 12.30 hod., po té následuje oběd a odpočinek.
Plakát ke stažení: zde

O veliké řepě – divadlo MINOR

04. června | 

Všichni společně navštívíme nedaleké divadlo MINOR a v předpremiéře shlédneme představení pro nejmenší děti O veliké řepě. Vše proběhne v rámci dopoledního bloku, příchod dětí do 8.30 hod.
Plakát ke stažení: zde

Planetárium Praha - POLARIS

30. května | 

Děti z obou dětských skupin navštíví již po třetí Planetárium Praha (u Výstaviště), kde tentokrát budou sledovat dobrodružnou cestu tučňáka a ledního medvěda. Brzký dopolední program vyžaduje příchod dětí do 7.45 hod.
Plakát ke stažení: zde

Zámek Karlova koruna – celodenní výlet pro nejstarší děti

29. května | 

S malou skupinkou nejstarších dětí, na pozvání Akademie věd, navštívíme zámek Karlovu korunu. Odjezd v 7.30 hod. a předpokládaný návrat do 15.00 hod. Nebudou chybět dobové kostýmy, dílničky a prohlídka zámku.
Plakát ke stažení: zde

PIXAR - výstava

21. května | 

Děti společně navštíví putovní expozici studia PIXAR na Výstavišti Praha. Zhlédnou krátký film, kde se všechny slavné postavičky tohoto studia potkají a nahlédnou pod pokličku umění animace.
Plakát ke stažení: zde

NÁMOŘNÍK BOŘÍK NA CESTĚ KOLEM SVĚTA

16. května | 

S Lenkou Hamajdovou a námořníkem Boříkem si děti prozpívají cestu napříč kontinenty celého světa. Děti se aktivně zapojí do hudebního pořadu a stanou se jeho součástí – zpívají, hrají na hudební nástroje a tančí.
Plakát ke stažení: zde

PO STOPÁCH VELIKONOČNÍHO ZAJÍČKA

16. dubna | 

Děti se vydají na dobrodružnou cestu, která je dovede do Škodova paláce plného nástrah a překážek. Pokud je překonají a dohoní Velikonočního zajíčka, dostanou nadílku.
Plakát ke stažení: zde

CUKRÁŘ MICHAL – ZDOBÍME VELIKONOČNÍ PERNÍČKY

11. dubna | 

Děti si s Michalem upekli perníčky a nyní je na čase vytvořit sladké a barevné zdobení.
Plakát ke stažení: zde

BAJAJA – loutkové divadlo

08. dubna | 

Přijedou k nám herci z Divadla NAVĚTVI. Z kouzelné skříně tentokrát vyskočí statečný princ Bajaja a příběh s dobrodružstvím je tu.
Plakát ke stažení: zde

NÁVŠTĚVA BOTANICKÉ ZAHRADY

04. dubna | 

Všechny děti a tety navštíví Botanickou zahradu Na Slupi 16. Těšíme se na jarní květinky a drobná zvířátka v trávě.
Plakát ke stažení: zde

HUDEBNÍ POŘAD – Hody hody doprovody

25. března | 

Za dětmi přijede opět Lenka Hamajdová a spolu s ní se děti prozpívají až do Velikonoc. Pořad bude plní známých písniček, při kterých samy děti budou tvořit hudební doprovod a získají dostatečnou přípravu pro letošní hodování.
Plakát ke stažení: zde

PEČEME S CUKRÁŘEM MICHALEM – PERNÍČKY

19. března | 

Děti se opět setkají s Michalem, společně budou mísit těsto, hníst a vykrajovat perníčky. Péct už bude jenom Michal. Perníčky si uložíme a připravíme je na zdobení.
Plakát ke stažení: zde

DLOUHÝ, ŠIROKÝ A BYSTROZRAKÝ – loutkové divadlo

12. března | 

Rádi u nás opět přivítáme Divadlo NAVĚTVI. Tentokrát nám herecká dvojice přiveze kouzelnou skříň, ve které se najde spousta krásných loutek. Mezi králi, princi a princeznami na nás vykouknou i tři podivní pocestní.
Plakát ke stažení: zde

HASTRMÁNKOVO JARO – loutkové divadlo

05. března | 

Přijali jsme pozvání od dětských skupin Ministerstva práce a sociálních věcí a pojede k nim za pohádkou o Hastrmánkovi.
Plakát ke stažení: zde

HLEDÁNÍ POKLADU – dobrodružná cesta

21. února | 

Děti půjdou v malých skupinkách neznámým prostředím, kde se budou držet jen barevného značení. Cesta k pokladu povede přes nejednu překážku, kterou budou muset zvládnout společným úsilím.
Plakát ke stažení: zde

KARNEVAL

19. února | 

Na děti čeká divoký rej masek v doprovodu známých písniček, nebudou chybět ani zábavné soutěže s odměnou.
Plakát ke stažení: zde

HUDEBNÍ POŘAD – Pohádka písničkou

14. února | 

Za dětmi přijede Lenka Hamajdová a spolu s ní se děti doslova prozpívají pohádkou. Pořad bude plní známých písniček, při kterých samy děti budou tvořit hudební doprovod.
Plakát ke stažení: zde

Planetárium Praha – Anička a Nebešťánek I – zimní příběh

31. ledna | 

Děti z dětských skupin Zvonek a Klíček navštíví v Planetáriu Praha dopolední pořad pro nejmenší.
Plakát ke stažení: zde